Valentijn maakt plaats voor Asperges

Op 23 maart j.l. werden de laatste liefdesappeltjes van ons Valentijn menu uitgeserveerd, we kijken tevreden terug op 5 geslaagde weekenden en zijn blij met de enthousiaste reacties van onze gasten. Nu is het weer tijd voor iets nieuws. En dus traden de P koks en sommeliers aan voor de proefkook van ons 5-gangen asperges-menu dat gepland staat voor de periode 25 april t/m 25 mei (de avonden zijn inmiddels helemaal volgeboekt).

Er waren maar liefst 11 gerechten voorbereid door de koks, die werden allemaal geproefd en becommentarieerd, de sommeliers hadden intussen de handen vol aan het zoeken naar de passende wijnen. Na veel wikken en wegen en met pijn in het hart werd besloten om te breken met de jarenlange traditie om asperges met morilles in het menu op te nemen. Maar voor de notoire liefhebbers, u kunt desgewenst het hoofdgerecht (aspergerouleau met dry-aged entrecôte) inruilen voor asperges met morilles. U dient dit wel vooraf aan ons te laten weten.  Het volledige menu kunt u nu hier bekijken op onze website.


Achter de schermen – deel 3

In de serie “Achter de schermen” geven we u een inkijkje in de vele werkzaamheden die komen kijken bij het runnen van een restaurant. Afhankelijk van interesse en ervaring, leveren alle P’s hier een bijdrage aan. Dit keer de beurt aan Suzanne Schumacher.

In Restaurant P werken we met een wisselende menukaart die recht doet aan de producten van het seizoen. Gerechten proeven doen we met alle P’s samen, het bedenken ervan is een proces dat nooit ophoudt in het brein van onze koks. Suzanne is als één van de ervaren P-koks nauw betrokken bij de samenstelling van de menu’s. Ze stelt zelf gerechten voor waarbij ze een duidelijke voorkeur heeft voor eerlijke ingrediënten, smaak staat voorop. Binnen het creatieve koksteam is Suzanne soms de politieagent die bewaakt dat er niet enkel gerechten op het menu staan die extreem bewerkelijk zijn, en/of bestaan uit een overdaad aan frutsels, of die te weinig groenten bevatten.

Restaurant P neemt haar verantwoordelijkheid serieus als het gaat om veiligheid. In dat kader is Suzanne de vertrouwenspersoon voor de jeugd die bij P in dienst is. In de jaarlijkse bijeenkomst van het jeugdteam legde ze uit dat de P werknemers bij haar terecht kunnen voor het geval er zich situaties voordoen waarin de jeugd zich bedreigd of geïntimideerd voelt.

Suzanne is bij toerbeurt verantwoordelijk voor het behandelen van de reserveringen die gasten via de website of telefonisch maken. Er wordt gecheckt of er plaats is op de gewenste datum. Een ander aspect is het beoordelen of we tegemoet kunnen komen aan dieetwensen die in allerlei vormen de revue passeren; gluten of lactose intolerantie, notenallergie, geen schaal- of schelpdieren, maar ook, minder alledaags, een allergie voor spinazie, paprika of mosterd. Indien een reservering akkoord is, wordt het reserveringssysteem bijgewerkt en wordt er via de mail een bevestiging naar de gast gestuurd. Als er geen plaats is op de gewenste datum, bieden we de gast veelal een alternatief.

De nuchtere, pragmatische en eigenzinnige Suzanne begon eind 2016 aan haar P avontuur, bijna 9 jaar later is ze nog steeds lid van dat bijzonder gezelschap dat samen een restaurant in Grevenbicht runt. We hopen dat dit nog lang zo blijft !


Schaal en schelp, 3- 4- of 5-gangen, of iets te vieren?

In de periode 4 juli t/m 3 augustus gaan we weer een menu voor u serveren bestaande uit schaal- en schelpdieren. U kunt nu alvast reserveren voor dit 5-gangen thema-menu, de kosten bedragen €69/pp exclusief drank.

Reserveren voor een 3, 4 of 5-gangen menu kan ook, en wel voor de periode 6 t/m 29 juni of vanaf 15 augustus.

Restaurant P is ook beschikbaar voor een besloten bijeenkomst; een verjaardag, een huwelijks- of werkjubileum, een afscheid, of gewoon een gezellig avondje met vrienden of familie, wij zorgen voor het eten en de drank, u nodigt de gasten uit en dan maken we er samen een gezellige avond van.

Reserveren voor een avondje P kan via onze website (https://restaurant-p.nl/reserveren/) of telefonisch (06 511 155 40) op onze website (pagina Reserveren) houden we u op de hoogte over de beschikbaarheid van tafels.

Tot ziens, P team